DAF CF ZÍSKAL PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ V IRSKU

Společnost DAF Trucks obdržela prestižní cenu Irish Truck of the Year (Nákladní vozidlo roku v Irsku) při udělování cen Fleet Transport Awards 2017 v Dublinu. Mnohostranné rozvážkové nákladní vozidlo CF s oblíbeným motorem PACCAR PX-7 bylo zvoleno za Irish Truck of the Year v kategorii ‘Distribution – Heavy Duty Rigid’ (Rozvážka – podvozky těžkých nákladních vozidel). Cena byla udělena v rámci galavečera u příležitosti 10. výročí udělování cen Fleet Transport Awards.

 DAF_OCENENIIRSKO2016_1.jpg

 

Oceněný DAF CF 6 × 2 je vybaven 6,7litrovým motorem PACCAR PX 7, jež vyniká spolehlivostí, životností a úsporou paliva. Porota soutěže ve své zprávě vyzdvihla výhodu nízké hmotnosti motoru, která se tak pozitivně projevuje vyšší užitečnou hmotnosti vozidla. Ta je ve svém oboru rekordní. Porota dále zdůraznila, že denní kabina poskytuje optimální ergonomii i výbavu pro řidiče i v tak velmi náročném rozvážkovém provozu. Další předností vozidla DAF CF je velmi dobře naladěná automatizovaná převodovka AS Tronic. Navíc třetí řiditelná náprava přispívá k mnohem optimálnější manévrovatelnosti, což je pro městskou a oblastní rozvážku zásadní.

Fleet Transport je v Irské republice vedoucím časopisem o dopravě a o nákladních vozidlech. Pan Jarlath Sweeney, šéfredaktor a předseda poroty k tomu řekl: „Blahopřejeme společnosti DAF Trucks k nejvyššímu ocenění a také k nově zavedeným inovacím vozidel DAF CF – namátkou vybírám třeba motor s menším zdvihovým objemem, adaptivní tempomat nebo systém upozornění na opuštění jízdního pruhu. To jsem vyjmenoval pouze některé z nově implementovaných sofistikovaných technologií oceněných vozidel DAF CF. Rád bych také vyzdvihl, že specializovaný DAF CF FAN s motorem PACCAR PX-7 má optimálně vyřešený podvozek, který kombinuje nízkou pohotovostní hmotnost s vynikající manévrovatelností. To jsou důležité vlastnosti, které vyžaduje stále víc zákazníků v náročném dopravním sektoru.“

DAF_OCENENIIRSKO2016_2.jpg

Kontakujte nás

Lubenská 1588
269 80 Rakovník
+420 602 380 924
daf.servis@anexia.cz