Nové modely vozidel DAF CF a DAF XF získaly v hlasování titul „Mezinárodní nákladní vozidlo roku“

Nové modely vozidel DAF CF a DAF XF získaly v hlasování titul „Mezinárodní nákladní vozidlo roku 2018“. Zvolila je nezávislá porota skládající se z předních novinářů působících v oblasti silniční dopravy z 23 evropských zemí. Nejprestižnější ocenění v evropském průmyslu nákladních vozidel převzal prezident společnosti DAF Trucks Preston Feight od předsedy poroty, kterým byl pan Gianenrico Griffini, na výstavě Solutrans v Lyonu.

Nové modely vozidel DAF CF a DAF XF jsou vybaveny úplně novými poháněcími soustavami a vysoce účinnými převodovkami a zadními nápravami. Spolu s novými, kompaktními systémy úpravy emisí, důmyslným softwarem a optimalizací aerodynamiky přinesly tyto inovace další úsporu paliva a snížení emisí CO2 o působivých 7 %. Pokud jde o konfigurace pro profesionální aplikace, jsou nové modely vozidel až o 300 kilogramů lehčí, což ještě zvyšuje provozní efektivitu na straně zákazníků. 

Nový standard celkového výkonu
„Výroční ocenění se uděluje novému vozidlu nebo modelové řadě, která nejvýznamnějším způsobem přispěla k efektivitě silničního provozu. Vychází se z několika důležitých kritérií, jako je například technologická inovace, pohodlí řidiče, bezpečnost na silnicích, úspora paliva, „stopa“ na životním prostředí a celkové náklady na vlastnictví“, poznamenal Gianenrico Griffini, předseda poroty. Se zavedením nových modelových řad CF a XF nabídla společnost DAF výběr z vozidel pro střední a velmi náročné zatížení, která představují nový standard, pokud jde o účinnost poháněcí soustavy a celkový výkon“.

Velké uznání
Jménem 10 000 zaměstnanců společnosti DAF v celé Evropě přijal prezident společnosti DAF Trucks Preston Feight prestižní ocenění „Mezinárodní nákladní vozidlo roku 2018“. „Tato pocta patří každému členovi společnosti DAF“, doplnil. „Všichni jsme tvrdě pracovali na tom, abychom ta nejlepší nákladní vozidla na trhu ještě vylepšili. Výsledkem jsou nové modely DAF CF a XF – ztělesnění filozofie čisté dokonalosti. Je úžasné, že jsou všechny tyto snahy takovýmto způsobem oceňovány. Navíc je získání ocenění „Mezinárodní nákladní vozidlo roku 2018“ také uznáním pro naše dodavatele a servisní dealery – a c je nejdůležitější, je to fantastická poklona pro všechny ty zákazníky, kteří si zvolili nový model DAF CF nebo XF. Porota uvedla, že vozidla jsou v čele snah o efektivitu přepravy.“

 

DAF_VozidloRoku.jpg

Kontakujte nás

Lubenská 1588
269 80 Rakovník
+420 602 380 924
daf.servis@anexia.cz