Společnost DAF otevírá v belgickém Westerlo nejmodernější lakovnu kabin nákladních vozidel

Místopředseda belgické vlády Kris Peeters a výkonný ředitel společnosti PACCAR Mark Pigott oficiálně otevřeli v belgickém Westerlo zcela novou lakovnu kabin nákladních vozidel společnosti DAF Trucks. Nová linka představuje investici ve výši 100 milionů eur a nastavuje nové standardy v oblasti kvality, efektivity a šetrného přístupu k životnímu prostředí.

DAF_Lakovna.jpg

 

Společnost DAF otevřela svůj závod ve Westerlo v roce 1966. Kromě kvalitních kabin zde vyrábí i nápravy. DAF Vlaanderen je jednou z největších společností v Belgii. Přibližně 2 600 kvalifikovaných zaměstnanců zde vyrábí kabiny a nápravy pro středně těžká a těžká nákladní vozidla DAF.

Zvýšení kapacity o 50 %

Nová lakovna kabin je 144 metrů dlouhá, 58 metrů široká a 26 metrů vysoká. Je schopna provádět povrchovou úpravu dle výběru zákazníka, který si může vybírat ze sortimentu 3 000 barevných odstínů. Kapacita nové linky činí 300 kabin denně, tedy 70 000 ročně. To představuje nárůst o 50 % proti stávající lakovně. Zvýšení kapacity pokryje budoucí růst společnosti DAF v Evropě i ve světě.

Nejmodernější svého druhu na světě

Nová lakovna kabin společnosti DAF patří mezi nejmodernější na světě. Linka byla vybudována ve spolupráci se společnostmi Cordeel Company, Eisenmann a Dürr, předními dodavateli lakoven pro výrobce vozidel. Ultramoderní robotické stříkací trysky se otáčejí rychlostí až 50 000 min-1, čímž zajišťují maximální kvalitu současně s minimální spotřebou barvy.

Navíc je zde použita celá řada inovativních řešení, mimo jiné speciální metoda omezování „prostřiku" a zachycování přebytečné barvy při lakování kabin. Dále se využívají nejnovější technologie čištění vzduchu vycházejícího ze stříkacích boxů a výroba energie odtahovým systémem, což zvyšuje efektivitu provozu linky.

Pokračování úspěšné tradice

„Tato důležitá investice představuje pokračování úspěšné tradice vysokého standardu v našem oboru z hlediska kvality výrobků, služeb zákazníkům a ohleduplnosti k životnímu prostředí," uvedl Mark Pigott, výkonný ředitel společnosti PACCAR. „Během posledních 15 let investovaly společnosti PACCAR a DAF do našeho závodu na výrobu kabin a náprav více než 600 milionů eur. Jsme přesvědčeni, že nás v Belgii čeká skvělá budoucnost."

Další kapitola v bohaté historii

„Rád bych společnosti DAF Trucks poblahopřál k této investici do moderní lakovny kabin. Představuje další kapitolu historie, která v průběhu let nabývá na bohatosti a úspěchu. Je důležité, abychom takovýmto společnostem nabízeli vynikající prostředí pro podnikání, investice a inovace. Již jsme provedli úpravu daňového zatížení, jenž zvyšuje konkurenceschopnost našich firem. A reformou daně z příjmu právnických osob jsme přidali další podpůrný pilíř. Federální vláda se intenzivně zaměřuje na promítnutí ekonomického růstu do pracovních příležitostí a prosperity a musím s potěšením říci, že společnost DAF Trucks Vlaanderen tento princip v plné míře uplatňuje v praxi."

DAF_Lakovna2.jpg

 

Kontakujte nás

Lubenská 1588
269 80 Rakovník
+420 602 380 924
daf.servis@anexia.cz