Ekologie.jpg

Ekologie

Zájem o životní prostředí je samozřejmostí


Společnost DAF Trucks N.V. to myslí s péčí o životní prostředí vážně. Zájem o problematiku životního prostředí je nedílnou součástí všech aktivit společnosti.

Snížení dopadu na životní prostředí
Jsme si vědomi, že musíme zajistit, aby dopad našich procesů a produktů na životní prostředí byl co možná nejmenší. Stejně tak, jako pracujeme na zvýšení kvality a efektivity, snažíme se také zajistit co nejmenší dopad našich aktivit na životní prostředí. Například v Eindhovenu nepoužíváme pro chlazení výrobního zařízení pitnou vody, ale vodu z nedalekého říčního kanálu. A v naší nejmodernější laboratoři na testování motorů se požívají špičkové elektrické motorové brzdy. To umožňuje generovat dostatek elektřiny pro pokrytí 20 % potřeby energie ve všech našich závodech v Eindhovenu. Výrobní závody v Nizozemsku a Belgii mají „nulový odvoz na skládky", což znamená, že žádný odpad není odvážen na skládky, ale je dále zpracováván.

Motory PACCAR
Respekt k životnímu prostředí je také znát na našich produktech. Jedná se například o naše tiché a ekonomické motory PACCAR, které samozřejmě splňují emisní normu Euro 5. Společnost DAF opět potvrdila svoji vedoucí pozici v oblasti vývoje motorů. Stala se prvním evropským výrobcem, který nabízí svoji kompletní řadu motorů v ultračisté verzi EEV. Tato „Mimořádně ekologická vozidla" produkují o 33 % méně emisí pevných částic, než je požadováno emisní normou Euro 5. Do současnosti se předpokládalo, že takových hodnot může dosáhnout pouze benzinový motor. Společnost DAF je schopná dosáhnout u svých odolných a spolehlivých vznětových motorů ještě nižších hodnot.

Hybridní vozidla
Současně vyvíjíme alternativní motory. Společnost DAF, jako jeden z předních výrobců nákladních vozidel v Evropě, spustila výrobu hybridního distribučního vozidla. Vozidlo DAF LF Hybrid využívá paralelní vznětový/elektrický hybridní systém, pomocí kterého je nákladní vozidlo poháněno vznětovým motorem, elektromotorem nebo jejich kombinací. Díky hybridní technologii DAF lze v závislosti na použití dosáhnout úspory paliva a snížení emisí CO2 až o 20%.

Neustále se u svých produktů snažíme dosáhnout vyšší efektivity, ještě nižších emisí hluku a škodlivých výfukových plynů, jednodušší údržby a lepších možností pro recyklaci. Nikdy nekončící vývoj. Budeme se nadále soustředit na optimalizaci našeho přístupu k ochraně životního prostředí. Naši zákazníci, zaměstnanci a celá společnost mají právo to od nás požadovat.

Kontakujte nás

Lubenská 1588
269 80 Rakovník
+420 602 380 924
daf.servis@anexia.cz